Antioksidan Su ve Sağlık

İçme suyu şebekesine bağlanarak  kullanılan Rain-life Su İyileştirme Makinesi özellikle; obezite, kalp ve damar rahatsızlıkları, diyabet, kemik erimesi, böbrek rahatsızlıkları ve kabızlık gibi kronik pek çok rahatsızlığın önüne geçilmesine yardımcı oluyor.

Günümüzde, hızlı ve sağlıksız beslenme kültürünün yanında yoğun iş stresi ve çevre kirliliği gibi etkenler, erken yaşlardan itibaren pek çok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalınmasına neden oluyor. Bu durumun önüne geçmek için başta ABD ve Avrupa Birliği olmak üzere özellikle gelişmiş ülkelerde, alkali mineraller açısından zengin, doğal gıdalarla beslenmeyi temel alan “Alkali Yaşam” modeli uygulanmaya çalışılıyor. Ancak bir yandan kent yaşamının getirdiği olumsuz etkiler, diğer yandan düzenli sebze diyetinin zorluğu nedeniyle, Alkali Yaşam sürecinde, RAIN-LIFE gibi vücudun alkali özelliğini korumaya katkı sağlayan bazı destek ürünlerden yardım alınıyor.

RAIN-LIFE sudaki pH değerini yükselterek ve negatif ORP değeri sayesinde Oksidasyonu önleyerek, vücudun asiditeye karşı korumasına destek oluyor.

Uzmanlar, birçok hastalığın başlangıç nedenini; vücuttan atılamayıp ana organlar etrafında biriken asidik atıkların, bu organlar çevresinde başlattığı hücre dejenarasyonu olarak gösteriyor. Dolayısıyla, hastalıkların önüne geçebilmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için vücutta biriken asidik atıkların vücuttan atılması veya nötralize edilmesi gerekiyor.

Yapılan araştırmalara göre alkali mineraller ve suya kazandırılan negatif ORP değeri  vücudun ideal pH dengesini koruyarak asidik atıkların birikmesine engel oluyor ve bu atıkların çözülerek vücuttan atılmasını sağlıyor. İnsan vücudu, sahip olması gereken alkali özelliği, başta sebze ve meyveler olmak üzere alkali mineraller bakımından zengin gıdalarla beslenilerek sağlıyor.

Ancak, günümüzün yaşam koşulları içinde sebze ağırlıklı beslenmenin zorluğu, maruz kalınan aşırı stres ve çevre kirliliği gibi nedenlerden ötürü insan vücudu ihtiyacı olan alkali mineralleri doğal yoldan yeteri kadar karşılayamıyor. Bu yüzden uzmanlar, asidik & alkali dengesini kurmaya ve alkali miktarını artırmaya yönelik bir takım destek ürünleri öneriyor. RAINLIFE Su İyileştirme makinesinin sağladığı yüksek antioksidan özellikteki bu su da her gün düzenli olarak kullanıldığında, vücudun pH dengesini sabit tutmaya ve asidik atıkların zararlı etkilerinden korunmaya yardımcı oluyor.. Günde 4-5 bardak Alkali ve negatif ORP değerli antioksidan su içildiğinde vücudun ihtiyacı olan miktar karşılanmış oluyor. Bu sayede bağışıklık sistemi güçleniyor ve hastalıklarla mücadele de vücudun direnci maksimum seviyeye çıkıyor. Bu sayede hücresel  yaşlanmanın da yavaşlatılması sağlanıyor. Günümüzdeki en etkili anti-aging uygulaması bu özelliklerdeki su sayesinde kolaylıkla yapılabiliyor.


NEDEN "ALKALİ İYONİZE SU" ?


1.Güçlü antioksidan özelliğe sahiptir.
2.Kalsiyum,magnezyum gibi vücut  sağlığı için hayati öneme sahip sudaki minareller açısından zengindir.
3.İndirgenmiş,küçük moleküler küme yapısı olağan üstü hücresel nemlendirme (hidrasyon) sağlar.
4.Vücüdun pH dengesi korunmasına yardım eder ve bağışıklık (immün) sistemini destekler.
5.Kanser dahil 50 den fazla dejeneratif hastalığın  nedeni olduğu kabul edilen  "serbest radikalleri" nötralize eder.
6.Güçlü dekost özelliğiyle vücudu "zararlı toksit atıklar"dan temizler.
7.Yemek pişirirken sebzelerdeki vitamin ve mineralleri  korur.