Alkali Suyun Faydaları

* Vücudun enerjisini ve zindeliğini arttırır.
* Kilo verilmesine ve zayıflamaya yardımcı olur. Vücut içinde biriken asidik atıkları etkisizleştirmek için yağ birikimi yapar. Alkali su asidik atık birikimini engellediği için vücudun yağ biriktirmesine de gerek kalmaz. Dolayısıyla; doğal olarak zayıflamamıza yardımcı olur.
* Moleküler yapı olarak en küçük su molekülüne sahiptir. Bu nedenle hücrelerin içine diğer su çeşitlerine göre altı kat fazla su girişi sağlayarak vücudun daha fazla nemlenmesine ve bağlı olarak vücudun zehirli atıklardan en hızlı ve mükemmel şekilde temizlenmesine, yani; detoksuna olanak sağlar.
* Alkali su metabolizmamızı yavaşlatan asitleri etkisiz hale getirerek vücudumuzdan atmaya yardımcı olur.
* Hücrelerin kendini yenilemesine yardımcı olur.
* Bağışıklık sistemi koruyucusudur ve güçlendirir.
* Vücuttaki asit-alkali dengesini korur, hastalıkları engeller.
* Vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.
* İçerdiği negatif iyonlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmalara sebep olan serbest radikalleri temizler.
* Vücudumuzda uzun yıllardır biriken asidik toksinleri nötralize ederek arınmaya yardımcı olur.
* Suyun oksijen seviyesini yükselterek su ihtiyacımızı daha verimli karşılar.
* Antioksidan alkali suyun ihtiva ettiği iyonik kalsiyum sayesinde yiyeceklerin yakılma işlemi kolaylaşır.
* Hiçbir kimyasal içeriği olmadığından her hastada rahatlıkla kullanılabilir.
* Kronik hastalıkların başlamasını engeller.
* Yaşlanmayı geciktirerek cilt sorunlarının oluşmasını engeller.
* Romatizma hastalıklarına karşı etkilidir.
* Hücreleri nemlendirerek sivilce oluşumu ve diğer cilt hastalıklarının oluşma riskini ortadan kaldırır.
* Diyabetiklerin kan ve idrarındaki şeker oranını düşürür.
* Toksinler üzerinde nötrleştirici etkisi bulunduğundan özellikle jinekolojik hastaların tedavisinde faydaları görülmüştür.
* 2-3 ay süresince her gün düzenli olarak alkali antioksidan su tüketmek kan basıncını yavaş yavaş dengeye düşürür, zira alkali antioksidan su kandaki kolesterolü çözen oldukça etkili bir çözücüdür.
* Kalp hastalarında olumlu etkisi görülmüştür.
* Egzama hastaları her gün alkali su içerek ve vücudunu asidik bir suyla temizleyerek çok kısa bir sürede iyiye gittiği görülecektir.
* Midedeki gastrit salgıların ph dengesini sağlayarak gastrit suyu fazlalığı ve gastrit suyu azlığı problemlerini iyileştirici niteliktedir.
* İncelemelere göre her alerji vakasında antioksidan mineral eksikliği tespit edilmiştir. Bu sayede vücut aşırı duyarlı hale gelmektedir ve alerji kolaylıkla yayılabilmektedir. Duyarlılığı dengeye getirebilmek için damardan kalsiyum çözeltisi enjekte etmek gerekiyor. Bu nedenle alerjisi olanların iyonik kalsiyum bulunan antioksidan alkali su içmesi yeterlidir. Araştırmalar bunu doğrulamaktadır.
* Hamileler antioksidan su ile oldukça yüksek zekâ seviyeli çocuklar dünyaya getirirler. Hamilelikte antioksidan suyun önemi hamile için de çok yüksektir. Alkali su annenin su kaybından dolayı erken doğum riskini azaltır. Hamilelikte bebek annedeki bütün alkali mineralleri kullandığından annedeki saç dökülmesi, diş kaybı, kemik erimesi ve çatlakları alkali su içerek minimuma indirir, tamamlayıcıdır.